I evo je… jedna od naših dražih knjiga!

Pre svega, već spominjanje prijateljstva u naslovu kao vrednost koju učimo decu da je neophodna za zdrav, uspešan i dobar život privuklo je našu pažnju. Ali i prelepe korice na kojima su panda i majmun koji radosno i privrženo gledaju jedan u drugog, kako se najveći prijatelji i posmatraju.

A onda kada krenete da čitate uronite u prelepe boje i isto takve ilustracije o pandi koji je krenuo na posebno putovanje u planine i usput je sreo radoznalo i nemirno majmunče. Put je dug i prepun izazova, a panda trom i staložen, za razliku od majmunka zaljubljenika u tajne, ali i nestrpljiv i pomalo netolerantan.

Kao i svi prijatelji oni se potpomažu, ponekad ne razumeju, opraštaju jedan drugom (više panda) a onda kada dospeju do tajne koju su krenuli da otkriju obojica su presrećni i zahvalni što imaju jedan drugog i što je svaki različit i divan baš takav kakav je, a deca (i Vi) nagrađeni divnim crtežom mnoštva lepitra koji poleću sa planine.

Izdavač: Pčelica
Pisac: Džulija Habri
Ilustratorka: Kerolin Pedler