Razvijanjem muzičkih sposobnosti kod dece razvija se i niz drugih posebnih sposobnosti, od kojih će imati puno koristi kako u detinjstvu tako i kasnije u životu. Sluh, verbalno izražavanje, sposobnost čitanja, kreativnost – samo su neke sposobnosti koje uz pomoć muzike možemo razvijati kod dece. Svakodnevno slušanje muzike utiče na poboljšanje pamćenja i koncentracije. Kroz muziku dete lakše izražava emocije i gradi samopouzdanje i lakše se prilagođava sredini, intelektualno napreduje. Deca brže i lakše uče uz muziku. Muzika je tu takođe i da ulepša dan.

Mi u Pužu slušamo kako klasičnu muziku tako i dečiju: od Betovenovene Devete simfonije i Mocartove opere „Čarobna frula“ do melodija hora Kolibri, pesama Dragana Lakovića, Minje Subote…

A volimo da pevamo pesme kao što su : “Robin Hud”, “Bubamara i bumbar”, “Crveno i plavo” i mnoge druge.

Koristimo i instrumente (štapiće, zvečke, šejkere, praporce, metalofone, daire) da upotpunimo melodiju i razvijemo osećaj za ritam.

Zato: pevajmo, plešimo, učimo i radujmo se svakodnevno uz nove melodije!